Ar pakanka tik kapų dantims ištiesinti?

Dantų tiesinimo kapos yra išties labai efektyvios koreguojant netaisyklingą sukandimą, tačiau labai retai, kada dantų tiesinimui naudojamas tik “medicininis plastikas”. Praktiškai visada dantis tiesinant kapomis yra reikalingi papildomi ortodontiniai elementai.

Kas dar naudojama dantis tiesininant kapomis?

  • Tam tikros morfologijos retenciniai elementai – kibukai (angl. attachments). Kibukai – tai yra danties spalvos plombos gabaliukai, kurie pritvirtinami prie dantų.Kibukai yra reikalingi papildomam judesio vektoriui sukurti, t.y. kapa įsikabina į plombą ir leidžia labiau kontroliuoti danties judesius. Taip pat kibukai pagerina kapos laikomumą.
  • Sagutės. Tai į breketus panašūs elementai. Sagutės dažniausiai reikalingos elastikams /elastinėms grandinėlėms pritvirtinti. Jos gali būti metalinės arba baltos/skaidrios/danties spalvos.
  • Elastikai.  Tai tam tikros gumelės, kurios padeda koreguoti sukandimą, sukurdamos papildomą reikiamą jėgos kryptį.
  • Ortodontiniai mini-implantai.  Tam tikrais atvejais į kaulą yra tvirtinami ortodontiniai implantai, kurie sukuria stabilią atramą ir taip padeda tinkamai koreguoti dantų pozicijas. Jie pašalinami po ortodontinio gydymo.
  • Segmentiniai breketai.  Tam tikrose situacijose, gali būti reikalinga uždėti 2-4 breketus, tačiau jie yra tik “pagalbininkai” dantis tiesinant kapomis.

***

Norite pasikonsultuoti dėl tiesinimo kapų? Kreipkitės:

InMedica, L.Asanavičiūtės g. 20, Vilnius
Registratūros tel.: 852446849

InMedica

InMedica, L.Asanavičiūtės g. 20, Vilnius

852446849