Kokie yra paruošiamieji darbai prieš pradedant dantų tiesinimą kapomis?

Nusprendėte, kad norite pradėti dantų tiesinimą kapomis? Tačiau kokias procedūras rekomenduojama atlikti iki pradedant ortodontinį gydymą?

  • Profesionali burnos higiena. Dar prieš atliekant dantų skenavimą (duomenų surinkimą tiesinimo kapų užsakymui) rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną tam, kad dantys būtų švarūs (be konkrementų/akmenų) ir kad nebūtų dantenų uždegimo. Ortodontinis gydymas atliekamas tik tada, kai dantenos/periodontas yra sveikas. Jei nustatoma periodontitas (kaulo uždegimas apie dantis) – jis taip pat turi būti gydomas iki pradedant ortodontinį gydymą.
  • Dantų plombavimas. Prieš užsakant dantų tiesinimo kapas – labai svarbu, kad visi dantys būtų sveiki, sugydyti, nebūtų karieso pažeidimų. Kartais reikalinga pakeisti ir nekokybiškas plombas bei nekokybiškus vainikėlius. Kai jau pradedamas dantų tiesinimas kapomis, rekomenduojama tuo laikotarpiu, kad nebūtų atliekamas plombavimas/protezavimas, nes po plombavimo keičiasi danties forma ir kapa gali nebetikti.
  • Protinių dantų šalinimas. Tam tikrais atvejais prieš ortodontinį gydymą rekomenduojamas protinių dantų šalinimas. Ar Jums indikuotinas protinių dantų šalinimas – informuos odontologas, kuris atlieka dantų tiesinimą kapomis.
  • Endodontinis gydymas. Prieš pradedant ortodontinį gydymą rentgeno nuotraukoje yra įvertinama kaulo apie dantis būklė. Jei stebimi patologiniai kaulo požymiai ties tam tikrais dantimis – dažnai yra indikuotinas endodontinis gydymas/pergydymas.

Kai burnos ertmėje dantys ir dantenos sveikos – galima pradėti dantų tiesinimą kapomis:)

InMedica

InMedica, L.Asanavičiūtės g. 20, Vilnius

852446849