Tarpdančių “prišlifavimas” ortodontinio gydymo metu

Kai atliekamas ortodontinis gydymas, esant tam tikroms situacijoms gydytojas rekomenduoja “prišlifuoti” tarpdančius, kitaip sakant – atlikti IPR (angl. interproksimal reduction).

Tai procedūra, kurios metu tarpdančiai yra pripoliruojami specialiomis juostelėmis/diskeliais ar pan. (sukuriamas mikro-tarpelis tarp dantų).

Kodėl atliekamas tarpdančių prišlifavimas?

  • Dažniausiai ši procedūra atliekama tada, kai reikia daugiau vietos dantims ištiesinti dantų lanke (esant dantų susigrūdimui). Alternatyvus metodas būtų – danties šalinimas.
  • Kartais ši procedūra atliekama, kai norima išvengti “juodų trikampių” tarpdančių-dantenų srityje.
  • Kai norima pasiekti didesnį stabilumą po ortodontinio gydymo. Įrodyta, kad pašlifavus tarpdančius – susidaro tampresnis kontaktas, kuris sąlygoja didesnį poortodontinį dantų stabilumą.

Kiek danties yra “prišlifuojama” šios procedūros metu?

Tarpdančių šlifavimas yra griežtai kontroliuojamas (kontrolė atliekama su specialiu instrumentu). Maksimaliai pašalinamas emalio kiekis yra 0.5 mm (po 0.25 mm nuo gretimų dantų paviršiaus). Visada yra vertinamas danties emalio storis ir pašalinama tik labai nedidelė jo dalis (tik tiek, kiek indikuotina pagal gydymo planą).

Ši procedūra yra visiškai saugi ir nedidina danties jautrumo ar karieso atsiradimo rizikos.

 

InMedica

InMedica, L.Asanavičiūtės g. 20, Vilnius

852446849