Ar galima dantų tiesinimo kapomis tiesinti TIK vieno žandikaulio dantis?

Dažnai pacientai skundžiasi estetinėmis dantų problemomis tik vienoje srityje, taigi kyla klausimas, ar galima dantis tiesinti TIK viename žandikaulyje.

Atsakymas būtų – taip. Tačiau svarbu žinoti, kad dantų tiesinimas viename dantų lanke dažniausiai yra atliekams tik tada, kai sąkandis yra gana geras, o skundžiamasi netaisyklinga pavienių dantų padėtimi (pavyzdžiui, kai stebimi nedideli tarpeliai tarp dantų, kai dantys PAKARTOTINAI susigrūdo po jau anksčiau atlikto ortotontinio gydymo ir pan.)

Dažniausiai dantų tiesinimas kapomis rekomenduojamas abiejuose žandikauliuose, nes tiesinant dantis, keičiasi dantų padėtis dantų lanke ir, jei dantys tiesinimi TIK viename žandikaulyje, gali pakisti sukandimas (pavyzdžiui, dantys gali nebesusikąsti tam tikrose vietose). Tiesinant dantis abiejuose žandikauliuose – yra sukoordinuojami (“suvedami”) dantų kontaktai ir stengiamasi pasiekti tokį rezultatą, kad tiek dantys būtų tiesūs, tiek  sąkandis būtų taisyklingas.

Dėl galimybės tiesinti kapomis viename žandikaulyje – geriausia pasikonsultuoti su dantis tiesinančiu odontologu/ortodontu, tačiau turėkite omeny, kad TIK išskirtiniais atvejais galimas dantų tiesinimas viename dantų lanke.

 

www.dantistai.lt

OrtoKapos, 2024