Kokius paruošiamuosius darbus reikia atlikti IKI pradedant dantis tiesinti kapomis?

 

Prieš pradedant ortodontinį gydymą svarbu, kad burnos ertmėje nebūtų konkrementų (akmenų) ant dantų,  karieso ir kitų uždegiminių procesų.

Iki pradedant dantis tiesinti kapomis SVARBU:

  • Atlikti profesionalią burnos higieną. Ortodontinį gydymą galima pradėti tik tada, kai pacientas išmoksta taisyklingai valytis dantis ir burnoje nėra nei konkrementų (dantų akmenų) nei dantenų uždegimo (gingivito).
  • Sugydyti karieso pažestus dantis;
  • Pakeisti (jei yra) laikinas plombas į kompozito plombas, tam tikrais atvejais gali būti rekomenduojama pasikeisti senas (nekokybiškas) plombas į naujas (kokybiškas);
  • Jei rentgeno nuotraukoje stebimi patologiniai reiškiniai apie dantų šaknis – indikuotinas šaknų kanalų gydymas (ar pergydymas);
  • Jei yra periodontitas (“paradontozė”) – būtina atlikti periodonto audinių gydymą. Pradedant ortodontinį gydymą burnoje negali būti periodonto audinių uždegimo.
  • Tam tikrais atvejais gydytojas ortodontas gali rekomenduoti protinių dantų šalinimą (bet ar jis indikuotinas – sužinosite konsultacijos metu dėl dantų tiesinimo).

Svarbu žinoti, kad dantys gali būti tiesinami TIK sveikoje burnos ertmėje, kurioje nėra neišgydytų dantų, nėra plombų su defektais ar ortodontiniam gydymui galinčių trukdyti patologijų.

Apie tikslias procedūras, kurias būtina konkrečiai Jums atlikti iki pradedant ortodontinį gydymą, sužinosite konsultacijos metu po burnos/dantų apžiūros ir rentgeno nuotraukų įvertinimo.

www.dantistai.lt

OrtoKapos, 2024