Kaip lengviau nusiimti kapas?

 

Pradedant dantų tiesinimą kapomis – kai kuriems pacientams pirmas iššūkis yra kapų išsiiėmimas. Dažniausiai jos gana tampriai priglunda ant dantų ir gerai adaptuojasi apie kibukus (“attachment’us”), todėl jų išsiėmimas gali būti komplikuotas.

Patarimai, kaip lengviau nusiimti dantų tiesinimo kapas?

  1. Pradėkite nuo galinių dantų ir kapas pirštais (kai kurie pacientai naudoja nagus) atkelkite iš gomurio/liežuvio pusės. Lengvai paeiliui judinkite kairę ir dešinę puses ir kapos turėtų nusiimti. Nenaudokite staigios didelės jėgos, nes galima kapas sulaužyti.
  2. Kapų nuėmimui galite naudoti specialų plastikinį kabliuką (arba vašelį). Užkabinkite už galinių dantų kapos krašto (geriau iš gomurio/liežuvio pusės) ir palengva kapą nuimkite.
  3. Kapų nuėmimui galite naudoti servetėlę – suimkite už galinių dantų ir kelkite kapas nuo dantų. Kelkite ne tiesiai, o taip, kad kapa “atsipalaiduotų”/atsikeltų nuo kibukų “attachment’ų”, t.y. palenkiant tam tikru kampu.

P.S. Įprastai sudėtinga kapas nuimti gydymo pradžioje, nes dar neatrasta patogiausia nuėmimo metodika, gydymo eigoje kapas nuimti tampa nesudėtinga:)

www.dantistai.lt

OrtoKapos, 2024