Ar tiesinimo kapos yra veiksmingos? Ar jos tikrai ištiesina dantis?

Dantų tiesinimas kapomis – tai inovatoriškas dantų tiesinimo būdas, kuris vis labiau populiarėja visame pasaulyje.

Tačiau ar dantų tiesinimo kapos išties veiksmingos?

Taip, dantų tiesinimo kapos veiksmingai ištiesina dantis ir gali koreguoti daugelį sąkandžio patologijų.

Tačiau labai svarbūs yra 2 faktoriai:

  • Gydymą kapomis (dantų judesius) turi suplanuoti kompetetingas specialistas (kuris gilinasi į dantų tiesinimą kapomis), kadangi labai svarbu, kad gydymo planas būtų sudarytas pagal tam tikrus protokolus.
  • Kapos turi būti nešiojamos burnoje ne trumpiau kaip 22 valandas per parą.

Kaip veikia dantų tiesinimo kapos?

Kompiuterinės programos pagalba yra suplanuojami dantų judesiai iki siekiamo rezultato. Po to visas procesas suskaidomas į etapus – taip nustatomas reikalingas kapų skaičius. Vienas kapų komplektas į kitą keičiamas kas maždaug 7-14 dienų. Kiekvienoje kapoje yra užprogramuoti tam tikri dantų judesiai. Kiekviena kapa yra modifikuota tam tikroje vietoje ir neatitikimas tarp kapos paviršiaus ir danties paviršiaus sukuria reikiamą spaudimo jėgą – taip dantis juda link suplanuoto rezultato.

Ar dantis tiesinant kapomis – pakanka TIK kapų?

Kapos yra tikrai veiksmingos, tačiau geram rezultatui pasiekti jas reikalinga (dažniausiai) kombinuoti su papildomais ortodontiniais elementais/įrankiais: pavyzdžiui, nukreipėjais/kibukais (angl. attachments), elastinėmis gumelėmis, sagutėmis (angl. buttons), reikalinga naudoti tarpdančių prišlifavimą emalio ribose (angl. interproximal reduction, IPR), ar (kartais) atlikti tiesinimo kapų formos modifikavimą ir t.t.

Ar visas sąkandžio patologijas galima koreguoti kapomis?

Kapomis galima koreguoti daugelį sąkandžio patologijų, tačiau tam tikros ortodontinės problemos geriau koreguojamos su breketų sistema (pavyzdžiui, esant kaule įstrigusiam dančiui), tam tikrais atvejais gali būti rekomenduojama ortognatinė chirurgija.

Kiekviena situacija yra individuali – geriausia kreiptis į odontologą, kuris atlieka dantų tiesinimą kapomis, ir jis informuos, ar jums gali būti taikomas dantų tiesinimas kapomis.

InMedica

InMedica, L.Asanavičiūtės g. 20, Vilnius

852446849