Kaip dantų tiesinimo kapos ištiesina dantis?

Dantų tiesinimo kapos yra specialūs ant dantų uždedami prietaisai. Kapos yra pagamintos iš specialaus medicininio plastiko. Kiekvienam pacientui yra pagamintos individualios kapos, atsižvelgiant į dantų struktūrą ir gydymo planą.

Kaip dantų tiesinimo kapos ištiesina dantis?

Pirmiausia, nuskanavus dantis specialiu intraoraliniu skeneriu, informacija apie dantų būklę yra perkaliama į specialią kompiuterinę programą. Tada skaitmeninių technologijų pagalba sumodeliuojama situacija, kaip dantys judės (kapų pagalba) iki tol, kol bus ištiesinti burnoje. Tada 3D spausdintuvu atspausdinami kapų rinkiniai, kuriuos pacientas keičia namuose kas maždaug 7-14 dienų ir dantys juda suplanuota kryptimi.

Kiekvienoje kapoje yra užprogramuotas tam tikras danties judesys. Tai yra – kapa yra modifikuota toje vietoje, kurioje dantis yra netaisyklingoje padėtyje. Šis neatitikimas tarp kapos paviršiaus ir danties paviršiaus sukuria reikiamą spaudimo jėgą dančiui pajudinti. Kiekviena kapa pastato dantis į tam tikrą padėtį (palaipsniui judina). Vis keičiant kapas – papildomai generuojama jėga, kuri toliau judina dantis norima kryptimi. Kiekvienam pacientui pagaminamas skirtingas kapų kiekis, kuris priklauso nuo to, kokio sudėtingumo yra sąkandžio patologija.

Kad dantų judesiai būtų kuo efektyvesni – dažniausiai vien kapų nepakanka– reikalinga ant dantų priplombuoti nedidelius plombos gabaliukus – kibukus (“attachment’us”). Taip pat gali būti reikalinga nešioti elastikus, pašlifuoti tarpdančius ir t.t.

 

InMedica

InMedica, L.Asanavičiūtės g. 20, Vilnius

852446849