Susigrūdę dantys: ar galimas dantų tiesinimas kapomis?

Dantų tiesinimas kapomis – alternatyva dantų tiesinimui breketams. Tiesinimo kapų pagrindinis privalumas yra tas, kad šis metodas yra estetiškas, t.y. aplinkiniai gali net nepastebėti, kad yra atliekamas dantų tiesinimas.

Ar dantų tiesinimo kapos koreguoja dantų susigrūdimą?

Taip, dantų tiesinimo kapomis galima koreguoti nedidelio ir vidutinio laipsnio dantų susigrūdimą. Esant dideliam dantų susigrūdimui gali būti indikuotinas tarpdančių prišlifavimas, tam tikrų dantų šalinimas (kai yra itin didelio laipsnio dantų susigrūdimas) t.t. Dėl kiekvienos individualios situacijos reikalinga konsultuotis su ortodontu.

Kaip dantų tiesinimo kapos ištiesina dantis?

Pirmiausia, nuėmus atspaudus nuo dantų ar dantis nuskanavus specialiu intraoraliniu skeneriu – kompiuterinės programos pagalba sumodeliuojama situacija, kaip dantys judės kapų pagalba iki tol, kol bus ištiesinti burnoje. Tada 3D spausdintuvu atspausdinami kapų rinkiniai, kuriuos reikia keisti tam tikru intervalu.

Kiekvienoje kapoje yra užprogramuotas tam tikras danties judesys. Tai yra – kapa yra modifikuota toje vietoje, kurioje dantis yra netaisyklingoje padėtyje. Šis neatitikimas tarp kapos paviršiaus ir danties paviršiaus sukuria reikiamą spaudimo jėgą ir taip dantis juda link suplanuoto rezultato. Dančiui palaipsniui judant, ši dantų tiesinimo kapos kuriama jėga po truputį sumažėja, tačiau pakeitus kapą į sekančią (pagal kapų eiliškumą) – generuojama papildoma jėga, kuri toliau judina dantį norima kryptimi.

Kad judesys būtų kuo efektyvesnis – dažniausiai nepakanka vien kapų – reikalinga ant dantų priplombuoti nedidelius plombos gabaliukus (“attachment’us”). Taip pat gali būti reikalinga nešioti elastikus, pašlifuoti tarpdančius, naudoti ortodontinius mikro-sraigtus  ir t.t.


***

Norite pasikonsultuoti dėl tiesinimo kapų? Kreipkitės:

InMedica, L.Asanavičiūtės g. 20, Vilnius
Registratūros tel.: 852446849

InMedica

InMedica, L.Asanavičiūtės g. 20, Vilnius

852446849