Ordoline retencinė kapa

Ordoline – tai lietuvių įkurtas dantų tiesinimo kapų ir retencinių kapų gamintojas.

Retencinė kapa – tai individualiai pagaminta kapa, kuri nešiojama tam, kad po ortodontinio gydymo pasiektas rezultatas išliktų stabilus (t.y. kad dantys išliktų tiesūs). Retencinė kapa išlaiko dantis fiksluotoje pozicijoje ir yra dažnai skiriama po ortodontinio gydymo.

  • Retencinės kapos nešiojimo laikas priklauso nuo individualaus ortodontinio gydymo sudėtingumo (trukmę nurodo gydytojas ortodontas).
  • Retencinė kapa gali būti nešiojama ant vieno žandikaulio dantų (viršutinio arba apatinio žandikaulio) arba ant abiejų žandikaulių dantų (nurodo ortodontas).
  • Kartais rekomenduojama dviguba retencija: t.y. ant dantų iš liežuvio/gomurio pusės yra fiksuojama retencinė vielutė ir papildomai (ant retencinės vielutės ir dantų) naktimis yra dėvima retencinė kapa. Šio metodo privalumas – jei užmirštama kapą įsidėti, dantų padėtis išlaikoma fiksuotu reteineriu (vielute).

Kaip užsakomos  Ordoline retencinės kapos?

Gydytojas odontologas/ortodontas nuskenuoja dantis intraoraliniu skeneriu (arba nuima atspaudus nuo dantų su specialia atspaudine medžiaga) ir nusiunčia duomenis į Ordoline laboratoriją. Ordoline pagamina individualią retencinę kapą ir atsiunčia į kliniką. Retencinėas kapos gamyba įprastai trunka 2-5 darbo dienas.

Kas kiek laiko turi būti keičiamos retencinė kapa?

Nėra tikslaus laiko intervalo, kas kiek laiko rekomenduojama keisti seną retencinę kapą į naują. Dažniausiai retencinė kapa keičiama į naują dėl šių priežasčių:

  • Retencinė kapa įskilo ar sulūžo.
  • Retencinė kapa susidėvėjo: pakito jos elastingumas, kapa tampriai neapspaudžia dantų;
  • Retencinė kapa pakeitė formą, pavyzdžiui, jei retencinė kapa yra plaunama po karštu vandeniu – ji gali deformuotis, tada būtina pagaminti naują retencinę kapą.
  • Retencinė kapa skleidžia nemalonų kvapą. Taip dažniausiai nutinka, jei retencinė kapa nėra kasdien tinkamai valoma/dezinfekuojama.
  • Retencinė kapa kurį laiką buvo nenešiojama ir ją užsidedant – jaučiamas spaudimas, kapa nebetinka/nepriglunda ant dantų.

Labai svarbu stebėti retencinės kapos būklę, nes jei ji yra susidėvėjusi/pažeista – ji neatlieka savo funkcijos (neprilaiko dantų „tiesių dantų pozicijoje”) ir galima situacija, kai dantys grįžta į pirminę padėtį, kuri buvo prieš ortodontinį gydymą (dantys gali pakartotinai susigrūsti ir pan.).

***

Jums reikalinga retencinė kapa?

Kreipkitės:

InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės)

Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849

***

Arba registruotis galite internetu paspaudę šią nuorodą.

***

Turite klausimų – rašykite: simona.korop@gmail.com

www.dantistai.lt

OrtoKapos, 2024