Ar gali dantų tiesinimas kapomis būti taikomas vaikams?

Dantų tiesinimo kapos – vis labiau populiarėjantis metodas dantims tiesinti. Tačiau kokio amžiaus asmenims gali būti taikomas šis būdas?

Ar gali dantys būti tiesinami kapomis vaikams?

Taip, dantų tiesinimo kapos yra tinkamas metodas dantims tiesinti vaikams.

Pasaulyje vis dažniau dantys tiesinami kapomis 8-10 metų vaikams (ne tik esant nuolatiniams dantims), nes kapos gali neženkliai plėsti dantų lankus, keisti dantų pozicijas ir taip suformuoti vietą dygstantiems dantims. Tokio amžiaus vaikai tiesinimo kapas dažniausiai gana gerai toleruoja: motyvuotai nešioja apie 22 val. per parą, jiems nepasireiškia kalbos sutrikimų (šveplavimo), kapos yra patogios, nebraižo, labai maža tikimybė, kad bus jaučiamas skausmas ar pan.

Tačiau dažniausiai gydytojai kapas rekomenduoja tada, kai jau yra nuolatinis sąkandis (nėra pieninių dantų)., t.y. nuo maždaug 12 metų.

P.S. kiekviena situacija yra įvertinama individualiai ir konsultacijos su gydytoju metu nusprendžiama, ar galimas dantų padėties koregavimas kapomis.

Kodėl dantų tiesinimas kapomis vis labiau populiarėja tarp vaikų?

Pagrndiniai tiesinimo kapų privalumai:

  • Tai estetiškas tiesinimo metodas. Kapos beveik ant dantų nesimato, todėl kai kuriems pacientams tai priimtinesnis metodas, nei, pavyzdžiui, breketai.
  • Dantų valymas nėra komplikuotas, nes kapos dantų valymosi metu yra išssimamos iš burnos ir dantys valomi taip pat kaip iki ortodontinio gydymo.
  • Mityba išlieka įprasta. Kai valgoma – kapos išsiimamos iš burnos, todėl galima valgyti įprastą maistą. Tuo tarpu dantis tiesinant breketais – rekomenduojama vengti kieto maisto.
  • Dantų tiesinimo kapos yra efektyvios (jei nešiojama taip, kaip nurodyta gydytojo ir laikomasi visų instrukcijų).

Ar visais atvejais tinkamas dantų tiesinimas kapomis?

Deja, yra tam tikrų situacijų, kai sąkandį rekomenduojama koreguoti kitomis priemonėmis (funkciniais aparatais, breketais, plokštelėmis ir kt.). Galvojant apie dantų tiesinimą kapomis – reikia pasikonsultuoti su gydytoju ir jis informuos, ar konkrečiu atveju galimas šis dantų tiesinimo metodas, ar ne.

 

InMedica

InMedica, L.Asanavičiūtės g. 20, Vilnius

852446849